Meryem Uzerli - Biography

3. února 2015 v 13:06 | Ela | meryemsarah-uzerli | © 2015
Meryem Sarah Uzerli je německo-turecká herečka. Narodila se němce, která je také herečka, a tureckému otci. Má tři starší sourozence - dva bratry a jednu sestru. Studovala herectví na Schauspielstudio Frese v Hamburgu v letech 2000 až 2003. Její mateřský jazyk je němčina, teprve nedavno se začala učit turecky, kterou si zdokonalila díky natáčení seriálu Velkolepé století.
Narodila se 12. srpna 1982 v Německu. Její otec Hüseyin je Turek a matka Ursula pochází z Německa, která je též herečkou. Meryem je spojena mezi oběma kulturama a bydlí zároveň na dvouch místech - v Berlíně a v Istanbulu. Mimo němčiny a turečtiny, ovládá i anglický jazyk. Její starší sestra Canan, je jazzová zpěvačka.
Díky Freie Waldorf School, kde studovala v Kasselu byla podporována v mnoha divadelních projektech.
Zahrála si v mnoha německých filmech, ale největší úspěch ji přinesl turecký historický seriál Muhtesem Yuzyil (Velkolepé století), který ji přinesl nejlepší turecké ocenění, v čemž byla zvolena jako nejlepší herečka roku 2010 a tím se jí otevřela scénáristická kariéra. Tento seriál, jenž díky němu obstála 350 000 000 TL byl odvysílán ve více jak 50 zemích světa a tím její nominace a ocenění za nejlepší herecké výkony přetrvávaly. Mezi které např. patří i Nejlepší herečka 2012 v Golden Butterfly Awards.
Slávu jí přinesl i její zajímavý obličej a krásná postava, kdy byla jedna z nejžádanějších žen v Turecku pro nejznámější magazíny typu: Marie Claire, Elle, Elidor, InStyle a další...
V roce 2013 přišla zpráva, která ovlivnila miliony fanoušků MY po celém světě. Šlo o zprávu o tom, že Meryem musí ze zdravotních problémů odejít z Velkolepého století. Dlouho se spekulovala o všemožných nemocí, avšak se jednalo o těhotenství. Meryem tudíž nahradila o několik let starší Vahide Percin.
V roce 2014 ji její dosavadní přítel opustil a tom samém roce porodila dcerku Laru.
Nyní, po roce své herecké pauze, se vrací zpátky na herecké plátna. Ještě však není jasné, o jaký seriál se bude jednat. Nicméně, Meryem je pořád jednou z nejslavnějších žen svého původu a díky legendární roli Hurrem Sultan je známá po celém světě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama